Hotel, Hostel, Inn ve Motel

Hotel,  Hostel, Inn ve Motel Arasındaki Fark

Oteller ve moteller, gezginlere ve turistlere konaklama sağlayan iki tür kuruluştur. Otel ve motel arasındaki fark, sundukları hizmetlerin ve tesislerin türünde yatmaktadır.

Bir motel, öncelikle sürücüler için tasarlanmış bir otel olarak kabul edilir. Motellerin odaları tipik olarak doğrudan dışarıdaki otoparklı alçak bloklarda düzenlenmiştir. Moteller genellikle otoyollarda veya kasabaların dış mahallelerine yakın konumdadır.

After a long journey, she found a small, inexpensive motel on the outskirts of the town.
(Uzun bir yolculuktan sonra, kasabanın eteklerinde küçük ve ucuz bir motel buldu.)


Otel, kısa veya uzun süreli konaklama, yemek ve diğer hizmetleri sunan bir tesistir. Konaklanan kişiye daha fazla olanak sağlar. Tabi ki daha pahalıdır.

The hotel we stayed has 110 bedrooms, all with private bathrooms.
(Bizim kaldığımız otelin, tümünde özel banyosu olan 110 yatak odası vardır.)


Hostel daha çok pansiyonvari konaklama sağlar, bir odada bir kaç kişi kalabilir, banyo ve tuvalet ortak alanlardadır. Genelinde bütçesi dar insanların kullandığı bir konaklama tesisidir.

Almost all the hostels require full payment in advance.
(Hemen hemen tüm hosteller peşin olarak tam ödeme isterler.*Inn,  (han olarak çevrilebilir) genellikle daha az sayıda insan için uygun konaklama yerine dönüştürülmüş eski evler veya binalardır. Genellikle kırsal bölgelerde, küçük şehir merkezlerinde bulunurlar ve oda ve kahvaltı servisi vardır. Hanların ayrı restoranları yoktur, bunun yerine yiyecek ve içecek için küçük bir bölümü vardır. Otellerin aksine büyük bir gıda çeşitliliği sağlamaz.

On the third night of the journey, they stopped at an inn which was attached to a relay station.
(Yolculuğun üçüncü gecesi, bir aktarma istasyonuna bağlı bir handa durdular.)


*Günümüzde beş yıldızlı bazı büyük otellerin adlarına INN eklemeleri sadece isim veya marka oluşturmak adına yapılmaktadır.

The Nordic Initiative will sponsor a luncheon for the group at noon in the Ramada Inn.
(Nordic Initiative, Ramada Inn'de öğle vakti grup için bir öğle yemeğine sponsor olacak.)

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski